
Projekt naszego współautorstwa „Akademia antyterrorystyczna wiedzieć by zrozumieć – zrozumieć by zapobiegać” otrzymał dofinansowanie 100 000 zł od MSWiA w ramach „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024” !
Współautorami projektu ze strony Instytutu są dr Piotr Ostrowski i dr Michał Romańczuk. Celem projektu jest zwiększenie świadomości o zagrożeniach bezpieczeństwa lokalnego i skutecznych metodach ich zapobiegania.
Wg Europolu, w 2023 r. w UE odnotowano 28 ataków terrorystycznych, aresztowano 380 osób za przestępstwa związane z terroryzmem. Edukacja jest kluczem do budowania odporności społecznej!
Adresaci projektu:
–Uczniowie klas 6-8, licealiści, studenci, mieszkańcy Szczecina i powiatu Police, pracownicy US.
–Kadra akademicka, władze samorządowe, funkcjonariusze policji, mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego.
Realizatorzy:
– Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie
– Instytut Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie US
– Fundacja Fair and Square Education (FASE)





