W dniach 17-18 maja 2023 r. w Instytucie Śląskim odbędzie się III Międzynarodowa Konferencja Naukowa. “Wielojęzyczność w przestrzeni publicznej. Śląsk i Łużyce na tle krajowym i europejskim”. Tegoroczne spotkanie będzie nosić podtytuł “Szkolnictwo mniejszości narodowych i etnicznych. Aspekty historyczne, społeczne i językowe”.

Do udziału zapraszamy w szczególności historyków, politologów, językoznawców, kulturoznawców, praktyków szkolnych i działaczy stowarzyszeń edukacyjnych, przedstawicieli administracji, realizujących zadania w zakresie szkolnictwa mniejszościowego oraz pasjonatów tematyki.

Konferencję współorganizują Instytut Śląski i Instytut Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zob. też: Więcej informacji na temat cyklu „Wielojęzyczność w przestrzeni publicznej (…)”

Do pobrania: Program konferencji (PDF)