Z przyjemnością pragniemy poinformować, że 8.IV.2021 r. przy Instytucie Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie powstało Koło Doktorantów „Politica Cogitandi”. Opieki naukowej nad kołem zechciała podjąć się Pani dr hab. Luiza Wojnicz, która w swych badaniach zajmuje się tematyką szeroko pojętego bezpieczeństwa w Unii Europejskiej, w tym terroryzmem.

Koło „Politica Cogitandi” będzie miało na celu zarówno rozwój naukowy członków poprzez organizowanie i uczestnictwo w konferencjach oraz seminariów jak i promocję Uniwersytetu Szczecińskiego, Instytutu Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie oraz integrację środowiska naukowego studentów zrzeszonych w Kole ze środowiskiem naukowym w kraju i za granicą.

Na prezesa Koła wybrany został mgr Grzegorz Mazur, wiceprezesem został wybrany mgr Polycap Mudoh, zaś sekretarzem mgr Kamil Węgorowski.

Koło Doktorantów „Politica Cogitandi” stanowić będzie dynamiczną, otwartą na różne środowiska naukowe i prężnie działającą organizacją, dlatego już dziś zapraszamy do kontaktu z przewodniczącym Koła, a od maja 2021 r. także na stronę internetową koła www.politicacogitandi.usz.edu.pl