26 maja, w Instytucie Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie, odbyła się konferencja naukowa pt. “Teoria zróżnicowanej integracji”.
Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie oraz Wojewody Zachodniopomorskiego.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem wydarzenia był dr hab. Janusz Ruszkowski (prof. US), a nad przebiegiem dyskusji w roli moderatorki, czuwała dr hab. Luiza Wojnicz (prof. US).

Celem konferencji było ustalenie najnowszego stanu wiedzy o teoretycznych i metodologicznych podstawach zróżnicowanej integracji na przykładzie Unii Europejskiej oraz wskazanie postulatów badawczych w omawianym przedmiocie.

Wydarzeniem towarzyszącym były XI Warsztaty Metodologiczne z Europeistyki i Politologii dla doktorantów oraz habilitantów, które odbyły się 25 maja. Wykład inauguracyjny na temat: “Awans naukowy Europeistów. W ramach jakiej dyscypliny? Uwarunkowania, procedury, następstwa” wygłosił  prof. Adam Wojtaszczyk (Uniwersytet Warszawski).