9 i 10 czerwca odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Woman-Migration-Safety. Experiences, Policies, Prospects”, której organizatorami byli Instytut Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego, Katedra Badań nad Migracjami i Ruchami Społecznymi oraz Instytut Socjologii Uniwersytetu Szczecińskiego.

Celem Konferencji było zwrócenie uwagi na istotny problem i skalę współczesnych migracji, a także pełniejsze wyartykułowanie kwestii płci jako znaczącego parametru migracji, nie zawsze uwzględnianego w badaniach i praktyce.

Podczas dwudniowego wydarzenia zorganizowaliśmy 15 paneli (w tym dwa panele studenckie) w formie zarówno stacjonarnej jak i zdalnej, podczas których głos zabrało  kilkudziesięciu prelegentów – praktyków i teoretyków z całego świata.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym: JM Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, Wojewody Zachodniopomorskiego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydenta Miasta Szczecin, Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych, a także patronatem medialnym: TVP 3 Szczecin, wSZczecinie.pl, Radio Szczecin, WIIS Poland, Radio Uniwersytetu Szczecińskiego.