22 kwietnia 2022 r. w Instytucie Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego odbył się V Zjazd Klas Mundurowych, w tym Konferencja Metodyczno-Naukowa Klas Mundurowych Województwa Zachodniopomorskiego, będąca wynikiem projektu współtworzonego przez Uniwersytet Szczeciński oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Podczas wydarzenia była możliwość uczestnictwa w wykładach dotyczących m.in. „Nowoczesnego kształcenia na rzecz bezpieczeństwa” prowadzonego przez dr Mariusza Sikorę (US), oraz „Współczesnych zagrożeń hybrydowych” prowadzonego przez lic. Adama Kalinowskiego. Odbyły się także prezentacje osiągnięć naukowych i edukacyjnych m.in. WOT w działalności na rzecz obronności i edukacji obronnej, a także w spotkania z ambasadorkami kierunków: Bezpieczeństwa Wewnętrznego – dr hab. Luizą Wojnicz (prof. US), oraz Bezpieczeństwa Narodowego –  dr Eweliną Kochanek.

W tym dniu oprócz stanowiska 14 Brygady WOT odbyły się pokazy oraz warsztaty m.in. w strzelnicy laserowej, (pokazu) walizki kryminalistycznej, pierwszej pomocy (ratownik WOPR), w Centrum Zarządzania Kryzysowego nie mogło również zabraknąć funkcjonujących w INoPiB Kół Naukowych, których przedstawicieli mieliście okazję poznać w składzie:

Fot: Dominika Borowska (MIPiPR 3 rok); Kasia Kowalska (BW 2 rok); Wiktoria Narkowicz (BN 1 rok).