31 maja i 1 czerwca odbyły się XIX Dni Bezpieczeństwa i XII Ogólnopolska Konferencja Bezpieczeństwa „Determinanty wojny – współczesne zagrożenia dla bezpieczeństwa” organizowane z inicjatywy Si vis pacem para bellum – koło naukowe.
Współorganizatorami tegorocznej edycji byli:
📎Wydział Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji Niejawnych UMWZ
📎Katedra Studiów nad Bezpieczeństwem (Uniwersytet Szczeciński)
📎Katedra Badań nad Migracjami i Ruchami Społecznymi (Uniwersytet Szczeciński)
📎Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych o. Szczecin
Gościem pierwszego dnia wydarzenia był Pan Michał Jach – Przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej; poseł na Sejm V, VII, VIII kadencji.

1 czerwca mieliśmy możliwość wysłuchać wystąpień: prof. dr hab. Janusza Ruszkowskiego, dr hab. Grzegorza Ciechanowskiego (prof. US), płk rez. dr inż. Pawła Rodzosia, dr Artura Staszczyka, mgr Sylwii Serwońskiej.

W wydarzeniu aktywnie uczestniczyli studenci, którzy przedstawiali swoje wystąpienia i prezentowali przygotowane postery.