Chcielibyście skorzystać z programu Erasmus+, ale nie możecie sobie pozwolić na długi wyjazd? Rozwiązaniem są mobilności mieszane. Jest to połączenie krótkiego wyjazdu stypendialnego wraz z dalszymi zajęciami zdalnymi.
 
Mamy dla Was pierwszą tego typu ofertę, która tym razem poświęcona jest zagadnieniom praw człowieka. Inicjatywę koordynuje nasza partnerska instytucja, Uniwersytet w Jaén, a parterami są Uniwersytet w Modenie i Reggio Emilii oraz Uniwersytet Szczeciński.
 
Zajęcia w Hiszpanii (15h, forma tradycyjna) odbędą się w terminie 18-24 marca br., a w dalszej części semestru będzie trzeba wziąć udział w około 15h wykładów online. Wszystkie spotkania prowadzone będą w języku angielskim.
 
Tematyka poruszana podczas spotkań będzie dotyczyć:
– dezinformacji i prawa człowieka 
– dezinformacji i demokracja 
– umiejętności korzystania z mediów i zagadnień związanych z mową nienawiści: 
– wzajemnego oddziaływania biznesu i praw człowieka
– praw człowieka w kontekście zdrowia cyfrowego oraz zielonych technologii.
 
Tutaj znajdziecie opis naszych uczelnianych zasad realizacji tego typu wyjazdów:
 
Są tu zawarte m.in. opis procedury kwalifikacji (w tym weryfikacji umiejętności językowych) oraz informacje odnośnie kwestii finansowych (kliknijcie też na zakładkę Stawki / Rates).
 
Osoby zainteresowane proszone są o pilny kontakt z koordynatorem Erasmus+, drem Mateuszem Smolagą: mateusz.smolaga@usz.edu.pl.