W drugiej części naszego podsumowania przedstawiamy Państwu najważniejsze monografie, które zostały opublikowane przez pracowników naszego Instytutu w 2020 roku.

Monografie:

1. Niepełnosprawność w Polsce w wymiarze politycznym i społecznym : analiza wybranych zagadnień, Marzenna Giedrojć, Warszawa, Difin, 2020.
  2. Organizacje mniejszości narodowych i etnicznych w województwie zachodniopomorskim, Dorota Kowalewska, Szczecin, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego, 2020.
  3. Polityka rolna Polski w procesie integracji z Unią Europejską, Dorota Rdzanek, Warszawa, Difin, 2020.
  4. Sacrum czy profanum? : partie i ugrupowania parlamentarne wobec ustawodawstwa antyaborcyjnego w Polsce, Krzysztof Kowalczyk, Szczecin, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego, 2020.
  5. Założenia prawno-organizacyjne procesu rozwoju systemu bezpieczeństwa wodnego, Tomasz Zalewski, Mariusz Sikora, Szczecin, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego, 2020.

Prace pod redakcją:

1. Bezpieczeństwo w badaniach i praktyce, Jarosław Piątek, Renata Podgórzańska, Szczepan Stempiński (red.), Toruń, Wydawnictwo Adam Marszałek, 2020.
  2. Gospodarka i polityka w czasach przemian : księga jubileuszowa dedykowana profesorowi Benonowi Zbigniewowi Szałkowi = Economy and politics in times of change, Małgorzata Kamola-Cieślik, Łukasz Tomczak (red.),Toruń, Wydawnictwo Adam Marszałek, 2020.
  3. Kobiety w wyborach : wybory kobiet, Łukasz Tomczak, Katarzyna Zawadzka-Witt (red.), Pracownia Badań Wyborczych- Szczecin, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego, 2020.
  4. Kronika Szczecina 2019 : miasto zintegrowane , Tomasz Czapiewski (red.), Szczecin, Wydawnictwo Naukowe Instytutu Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego, 2020

Opracowano na podstawie: bibliografia.bg.szczecin.pl

Lista będzie uzupełniana w przypadku pojawienia się w bazie nowych publikacji.